Intrigi.bg Спорт Чехия изненадващо обърна Англия с 2:1

Чехия изненадващо обърна Англия с 2:1

49
0

Чехия спечели с 2:1 домакинството си на Англия и завърза битката за върха в Група А на квалификациите за Евро 2020. Това бе първо поражение за островитяните в квалификации от 10 години насам. За последно те паднаха в Украйна през 2009-а, като оттогава изминаха 43 двубоя.

Чехия има 12 точки, колкото и Англия на върха. Англичаните обаче са с мач по-малко и по-добър баланс в преките срещи – те биха с 5:0 на „Уембли“. Косово е трети с 8 точки. Черна гора има 3, колкото и нашият национален отбор. Ако тимът на Гарет Саутгейт спечели в София обаче ще си осигури класиране за финалите.

Два бързи гола в началото

Двубоят започна перфектно за гостите. Те получиха дузпа още в началото за нарушение на Масопуст срещу Стърлинг. Хари Кейн я вкара за 0:1 в 5-ата минута. Това бе седми негов гол в квалификациите.

Англичаните обаче бързо загубиха контрол върху събитията. Пикфорд едва извади удар на Куфал. От последвалия ъглов удар обаче Якуб Брабец изравни. Попадението му падна в 9-ата минута. Островитяните играха доста слабо и трябва да са благодарни на Пикфорд, който спаси доста положения. Той спря Масопуст и Крал от това да вкарат още до почивката.

Мечтан дебют на Ондрашек за Чехия

След паузата англичаните заиграха по-добре и имаха своите шансове. Вацлик обаче отрази удари на Кейн и Стъррлинг. А в 85-ата резервата Ондрашек се разписа в дебюта си, за да донесе победата на Чехия.