Intrigi.bg Спорт След безкрайни пропуски с човек повече „Лудогорец“ изпусна „Марибор“

След безкрайни пропуски с човек повече „Лудогорец“ изпусна „Марибор“

126
0

Лудогорец“ изпусна отлична възможност да вземе преднина в съперничеството с „Марибор“ в плейофа за влизане в Лига Европа. Срещата завърши 0:0, въпреки че българският отбор създаде куп голови възможности и игра с човек повече от 57-ата минута.

Воденият от Стойчо Стоев отбор отправи 28 отбора, седем от които бяха точни и имаше превъзходство в притежанието на топката. В 79-ата минута след хубав изстрел Марселиньо улучи гредата.

В последните десетина минути „Марибор“ съумя да се оживи и заигра по-спокойно, като ограничи опасностите пред вратата си. Словенският отбор приключи двубоя без нито един точен удар.

Реваншът е след седмица в Словения. „Лудогорец“ се нуждае от победа или равенство с голове, за да влезе в групите на Лига Европа.

Вратарят на "Марибор" спаси два много добри удара на Антон Недялков през първото полувреме
Вратарят на „Марибор“ спаси два много добри удара на Антон Недялков през първото полувреме

Още в петата минута Дан Битон пропусна много добра възможност да открие резултата, като стреля встрани. Домакините продължиха с натиска и създадоха положения. Два пъти Антон Недялков стреля много опасно, но Пирич спаси вратата си. Във втория случай Жоржиньо опита добавка с глава, но стражът отново се справи.

След почивката Козмин Моци стреля с глава след центриране на Сисиньо, но топката мина покрай гредата. Секунди по-късно Дино Хотич получи втори жълт картон и беше отстранен.

В 70-ата минута Сисиньо вкара, но гол не беше зачетен заради засада. Девет минути по-късно Марселиньо улучи греда. До края головите положения намаляха.