Intrigi.bg Спорт „Локомотив“ (Пловдив) сломи ЦСКА на „Армията“ и му нанесе първа загуба

„Локомотив“ (Пловдив) сломи ЦСКА на „Армията“ и му нанесе първа загуба

100
0

Локомотив“ (Пловдив) нанесе първа загуба на ЦСКА от началото на сезона в Първа лига, след като го надви с 3:1 на „Българска армия“. Черно-белите изиграха отличен мач като гости в София, за да вземат трите точки срещу един от кандидатите за титлата.

В герой за „Локомотив“ се превърна Георги Минчев, който вкара хеттрик. Централният нападател се разписа в 49-ата, 55-ата и 66-ата минута. За ЦСКА точен беше Йоан Баи шест минути преди края на двубоя.

„Локомотив“ направи много силна втора част и реши всичко в рамките на около 15 минути. В този отрязък от време ЦСКА пък допусна много грешки в отбрана. Поражението може да струва скъпо на тима на Стойчо Младенов, който може да изостане доста от лидера „Лудогорец“, който ще играе по-късно с „Берое“.

В момента червените са втори в таблицата 23 точки, с четири по-малко от „Лудогорец“. „Локомотив“ се изкачи до седмата позиция и има 17 точки. Пловдивчани взеха трета поредна победа и в последните си четири срещи са непобедени.

Срещата беше белязана от нерви, близо 40 нарушения и доста накъсана игра. Началото на двубоя се забави заради бой между агитките на двата тима.

През първата част головите ситуации пред двете врати бяха малко. „Локомотив“ претърпя удар, след като халфът Петър Витанов беше заменен заради контузия.

Парвиз Умарбаев влезе опасно в полето на ЦСКА в 22-ата минута, но Юрген Матей успя да го спре с точен шпагат. В края на полувремето Яник Сони Вилдсхут пропусна два отлични шанса за червените. В първия момент негов удар беше блокиран от Бирсент Карагарен, а след това нападателят стреля в тялото на вратаря на „Локомотив“.

След паузата „Локомотив“ успя да поведе. Йосип Томашевич отправи удар, който се превърна в центриране за Минчев. Централният нападател засече с глава и не даде шансове на Густаво Бусато – 0:1.

Още преди да успеят да реагират червените се оказаха с два гола назад. При разбъркване след статично положение централният бранител Мартин Паскалев игра с топката, тя отиде в Минчев и нападателят вкара атрактивно с крак.

"Локомотив" (Пловдив) сломи ЦСКА на "Армията" и му нанесе първа загуба

Централният нападател на „Локомотив“ оформи хеттрика си в 66-ата минута, засичайки ефектно с плонж центриране на Димитър Илиев.

ЦСКА все пак успя да намали изоставането си в 84-ата минута. Разбира се Йоан Баи, който получи хубаво подаване от Георги Йомов. В ситуацията обаче българският национал получи контузия в коляното.