Intrigi.bg Спорт Крал Матей повали „Лудогорец“

Крал Матей повали „Лудогорец“

162
0

Юрген Матей е модерният крал на ЦСКА. Не – капитан! Каквито са били всички от треньорите му в момента. Матей заби победно срещу „Виктория“ (Пилзен) и вкара ЦСКА в групите на Лигата на конференциите. В последния мач – №33 за отбора му през сезона, бранителят отново с глава повали „Лудогорец“ – 1:0. Разликата със „зелените“ в началото на 2022 година ще е само две точки. И двата претендента за титлата имат по мач по-малко. Идва пролет, която българският футбол отдавна чака.
Осакатен от контузии ЦСКА изигра един от най-добрите си мачове. Дисциплинирано и мъжки футболистите на Стойчо Младенов не се огънаха в нито един миг. Напротив – забравиха за слабостите, които им отнеха доста точки през сезона. Всеки игра така, че да се бори за мястото си на „Българска армия“ и в бъдеще.
През цялото време ЦСКА стоя по-добре на терена, а „Лудогорец“ повече търсеше ремито. С подобна тактика шампионът спечели и на свой терен с 2:0. В Разград най-успелият български клуб също беше по-добър на терена, но в последния четвърт час се пречупи.
Търпеливо и умно ЦСКА дочака своя шанс. Отлично отиграно заучено положение остави Матей сам на задна греда и точно като срещу „Виктория“ бранителят матира съперника в 77-ата минута. В добавеното време се стигна и до сблъсъци между всички футболисти и треньори – дерби като дерби.
Публиката на трибуните беше просто фантастична. За пет минути прекъсна дербито през второто полувреме с димки и бомбички. Но… за съжаление беше твърде малко като брой. Отново мнозина предпочетоха да са пред телевизора и да подкрепят дистанционно отбора.