Intrigi.bg Спорт Доминацията на Хамилтън продължи с рекорд в Испания

Доминацията на Хамилтън продължи с рекорд в Испания

399
0

Световният шампион Люис Хамилтън се върна на победния път с успех в Гран при на Испания. Британецът, който стартира първи, нямаше проблеми да задържи позицията си и в нито един момент не изпусна водачеството в състезанието.

Хамилтън се качи на подиума за 156-и път във Формула 1, което е рекорд в автомобилната надпревара. Той остави зад себе си легендарния пилот Михаел Шумахер по този показател.

Втори на повече от 24 секунди остана състезателят на „Ред бул“ Макс Верстапен, а трети остана съотборникът на Хамилтън в „Мерцедес“ – Валтери Ботас. Останалите пилоти бяха затворени с поне една обиколка.

Петицата допълниха състезателите на „Рейсинг пойнт“ Ланс Щрол и Серхио Перес. След тях се наредиха Карлос Сайнц („Макларън“), Себастиан Фетел („Ферари“), Александър Албон („Ред бул“), Пиер Гасли („Алфа Таури“) и Ландо Норис („Макларън“).

Другият пилот на „Ферари“ Шарл Льоклер се завъртя в средата на дистанцията и впоследствие се прибра в бокса.