Intrigi.bg Спорт Григор Димитров „по навик“ подчини Гофен и записа поредни победи за първи...

Григор Димитров „по навик“ подчини Гофен и записа поредни победи за първи път от US Open

55
0

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров записа 11-а победа в 12 мача срещу Давид Гофен и прогресира до третия кръг на турнира от сериите “Мастърс” в Париж. За 86 минути игра Гришо срази добре познатия си опонент със 7:5, 6:3 и ще се изправи срещу друг поставен – под номер 5 – Доминик Тийм на осминафиналите. Австриецът се намира в отлична форма след спечелената титла във Виена миналата седмица, а по-рано днес се саморазправи с Милош Раонич в трисетова битка.

Димитров за първи път от US Open насам постигна две поредни победи в един турнир, а ако изключим страхотния му поход в Ню Йорк, то той за последно бе побеждавал двама съперника на “Мастърс”-а в Монте Карло. Срещу Гофен обаче Григор изигра един от най-силните си мачове през 2019 година и напълно заслужено се добра до чиста победа.

Димитров води с 10:1 победи на белгийския си противник, чийто единствен успех е на четвъртфиналите в Ротердам през 2017 година. Именно с двубои с Гофен са свързани някои от най-паметните походи на Григор в световния тур. Гришо го срази на четвъртфиналите в Australian Open преди две години, после го надви на финала в София, както и в битката за титлата на Финалите на АТР.

За последно пък двамата се изправиха един срещу друг на полуфиналите в Ротердам 2018, когато при резултат 6:3, 0:1 за българина се случи неприятен инцидент – топката отскочи от филето и удари силно Гофен в окото, възпалявайки го за няколко седмици. Това е и последният турнир, който Димитров стигна до финал, но за съжаление поради вирус не можа да бъде конкурентен на Роджър Федерер в мача за купата.

Гришо вече защити 90-те си точки от миналата година в Париж, когато отпадна на осминафиналите от Марин Чилич, а засега ще се изкачи с две позиции до 25-ата в световната ранглиста. Сблъсъкът с Тийм може да се определи като “скрит мачбол за полуфиналите”, защото фаворитът Даниил Медведев отпадна изненадващо от Жереми Шарди и няма да очаква победителя от българо-австрийския сблъсък на четвъртфиналите.