1004
0

Една от звездите на Барселона Жорди Алба продължи договора си с клуба до лятото на 2024 година.

Каталунците вече оценяват защитника на 500 милиона евро, каквато е откупуващата клауза в новия му контракт.

Жорди Алба има спечелени 14 трофея с тима, в който играе седми сезон – 282 мача и 14 гола във всички турнири.

Getty Images/Guliver

Барселона се класира на финал за Купата на Краля след категорична победа с 3:0 над Реал (Мадрид) в реванша на „Сантяго Бернабеу“. Първата среща беше завършила 1:1 и с общ резултат 4:1 каталунците очакват съперника си за спора за трофея. Другият полуфинал противопоставя Бетис и Валенсия.

На реванша в Мадрид „белите“ и каталунците започнаха предпазливо, а Барса стигна до успеха след три гола през второто полувреме. В герой се превърна Луис Суарес.

В осмата минута каталунците затрудниха отбраната на „белия балет“, като Луис Суарес опита подаване към включилия се Сержи Роберто, но домакините все пак се справиха в ситуацията. В 14-ата Винисиус падна в наказателното поле на Барса и претендира за дузпа. Повторенията показаха колебливи действия на Нелсон Семедо и контакт на неговия крак с този на бразилеца. Ситуацията обаче не беше разгледана с помощта на ВАР и мина без последствия.

В 23-ата се настана меле пред Тер Стеген, като първо Винисиус, а след това и Лукас Васкес не успяха да стрелят точно. В 35-ата минута Ракитич изненада защитата на Реал с извеждащо подаване към Сержи Роберто. Испанецът обаче не успя да догони топката. Малко преди почивката Винисиус пробва мерника си без успех.