Intrigi.bg Спорт Атлетико удари Юве, кошмари за Роналдо в Мадрид

Атлетико удари Юве, кошмари за Роналдо в Мадрид

1060
0

Aтлетико (Мадрид) взе комфортна преднина срещу Ювентус с 2:0 на „Уанда Метрополитано“ в първи мач помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига. На този стадион ще се проведе и финалът на най-престижния европейски клубен турнир тази година. Хосе Мария Хименес (78) и Диего Годин (83) шокираха бианконерите за пет минути превърнаха в кошмар завръщането на Кристиано Роналдо в Мадрид, след като португалецът изкара 9 сезона в испанската столица с екипа на Реал.
Два пъти системата ВАР помогна на Юве. Първо реферът Феликс Цвайер даде дузпа за домакините в 27-ата минута, след като Матиа де Шилио фаулира Диего Коща на границата на наказателното поле. След намесата на ВАР Цвайер ревизира решението си и даде пряк свободен удар. Гризман стреля право в горния ъгъл на близката греда, но Шчесни изби топката.
Попадение на Алваро Мората през втората част не бе зачетено, след като арбитърът през ВАР видя нарушение срещу Киелини. В 78-ата минута италианците поискаха голът на Хименес да бъде отменен за фаул срещу Бонучи. Цвайер обаче реши, че ще дойде прекалено и зачете попадението.
Шалке 04 помечта за успех след две дузпи и в крайна сметка загуби от английския първенец Манчестър Сити с 2:3 в първия мач помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига. Серхио Агуеро (18) даде аванс на „гражданите“, но след намесата на ВАР и две дузпи домакините обърнаха нещата в своя полза, след като Набил Бенталеб (38-дузпа, 45-дузпа) бе точен от бялата точка на два пъти. След почивката в 68-ата минута гостите останаха в намален състав след изгонването на Отаменти, но въпреки това стигнаха до пълен обрат с попадения на бившия халф на „кралскосините“ Лерой Сане (85) и Рахим Стърлинг (90).