Intrigi.bg Спорт Аржентина обърна Германия от 0:2 до 2:2

Аржентина обърна Германия от 0:2 до 2:2

49
0

С два гола през второто полувреме Аржентина се спаси от загуба в контролата с Германия. Бундестима поведе набързо с 2:0, но не успя да задържи аванса си.

Двубоят се игра в Дортмунд, но на трибуните имаше „скромните“ 45 197 зрители. Йоаким Льов имаше огромни проблеми със състава си. Освен контузените Кроос, Вернер и Гинтер в последния момент отпаднаха още болните Та и Щарк. Нойер и Ройс пък останаха резерви. Вместо тях започнаха Тер Стеген, Джан, Хаверц и дебютантите Кох и Валдшмид. Аржентина бе без наказания Лионел Меси.

Дебютен гол на Хаверц за Германия

Германия започна много силно и стигна до гол в 15-ата минута. Клостерман центрира, Гнабри овладя и мина между трима аржентинци, след което вкара за 1:0. Само седем минути по-късно Бундестима поведе с 2:0. Валдшмид отне от Рохо и пусна към Хаверц, който вкара дебютния си гол за националния отбор.

До края на полувреме и двата тима имаха по един добър шанс. В 31-а минута Халстенберг нацели страничната греда от пряк свободен удар. Пол пък отговори с греда за южноамериканците след шут от далечна дистанция.

Обратът за Аржентина – дело на резервите

В началото на второто полувреме Лионел Скалоно пусна в игра Акуня и Окампос. Те замениха Рохо и Кореа, които сбъркаха за головете на Германия. Домакините се прибраха и разчитаха на контраатаки, но бяха наказани. Друга резерва – играещият в Байер Леверкузен Лукас Аларио – намали пасива на гостите. Той вкара в 66-а минута след центриране отляво на Акуня.

Попадението обърка германската защита и Аларио имаше още два шанса, но ги пропусна. Тер Стеген пък извади удар на Паредес. Льов пусна в игра още двама дебютанти – Амири и Сердар. И именно последният бе виновен за изравнителния гол. Той загуби топката, Аларио проби и върна към Окампос. Той стреля и след рикошет в Джан топката влетя в мрежата за 2:2.